Tarihçe

TARİHÇEMİZ

İZMİR ili gerek tarihteki yeri gerekse sosyal konulardaki öncülüğüyle tüm Türkiye’de farklı bir konuma sahiptir. Bu konumunu haklı çıkartan gelişme, “İZMİR ATLETİZM SPOR KULÜBÜ” ile bir kez daha ortaya çıkmıştır. Adını tüm sporların atası sayılan “Atletizm” sporundan alarak farklı bir anlayışla spor dünyasına katılan “İZMİR ATLETİZM SPOR KULÜBÜ” kısaca “İZAK” ,sadece atletizm sporuna değil tüm amatör sporlara hizmet sloganıyla, farkındalık yaratma çabasında olduğunu gösterme amacındadır.

Bu amaçla ilk etapta Atletizm,Basketbol,Triatlon ve Hentbol branşlarını tescil ettiren kulübümüzün branş sayısının da kısa zamanda artacağına şüphe yoktur. Aralarında öğretmen,öğrenci,antrenör,gazeteci,öğretim görevlisi,sağlık görevlisi ve hatta ev hanımı gibi farklı meslek gruplarından olan girişimci insanların katkılarıyla kurulan kulübümüzün,kısa zamanda çok ilgi görmesi,başarılı merdivenlerini hızla çıkacağımızın da sinyalini vermeye başlamıştır.

17 Aralık 2013 tarihinde kuruluşu yapılarak 35.062.030 kütük numarası alan ve 25 Aralık 2013 tarihinde 118094 sayı ile onaylanan kulübümüzün,13 Ocak 2014 tarihinde ilk genel kurulu yapılarak, yeni yönetim kurulu ve diğer organlar oluşturularak çalışmalarına başlamıştır.

Her zaman büyük düşünen İzmir’de, İzmir ve Türk Sporu adına bir tuğla daha koymayı amaçlayan yeni kulübümüzün, başarılı çalışmalarının artarak büyüyeceği inancıyla bizlere ve amatör spora destek veren tüm sporseverlere teşekkür eder ve başarılar dileriz.